You are viewing the English Version
HAKKIMIZDA
TERCÜME 24
T

2006 yılında faaliyete geçen tercüme ofisimiz, her geçen yıl çeviri sektöründe yeni atılımlar yaparak kendini geliştiren, dinamik, uzman bir kadro oluşturmuştur. Çeviri konusunda, yurt içi ve yurt dışında birçok şirket ile çalışmalarını yürütmektedir.

Tercüme24, başta İngilizce, Rusça, Fransızca ve Almanca olmak üzere her dilde ve her türlü konuda "Recta Grubu" altında toplanmış deneyimli tercümanlar tarafından hizmet vermektedir. Edebi tercüme, hukuki tercüme, medikal tercüme ve teknik tercüme konularında profesyonel hizmet sunmaktadır.

TMS-24 tercüme sistemine giriş yapmak için lütfen tıklayın.


TMS-24 (Tercüme Yönetim Sistemi-24)
TMS-24 sayesinde dosya trafiğinde kaybedilen zamanın kazanılması ve yönetimsel ve idari konularındaki kolaylıklar ile projenin mümkün olduğu en kısa zamanda teslim edilmesi sağlanmaktadır. Dosyaların tarafımıza gönderilmesi, daha sonra çevirmenimize ulaştırılması ve en sonra olarak kontrolü yapılmış olan çevirinin müşteriye geri gönderilmesinde kaybedilen süreyi TMS-24 Sistemi ile en aza indirgenmektedir. Bu sistem, müşterinin çeviri projesini sistemden kolayca indirme imkanı vermektedir.

Özellikleri:
1. Müşterinin talebi doğrultusunda sisteme daha fazla işlevsellik ekleme ve değiştirme özgürlüğünün tanınması
2. Müşteri giriş bilgilerinin ve proje istatistiklerinin kayıt altına alınması
3. Müşterilerin çeviri sürecini izleme modülü
4. Sistem içinde yer alan e-mail sistemi ile yapılan her işlemin müşteri ile paylaşılması. Müşteriden alınan belgenin kabulu, sistem dahilinde müşteriye gönderilen herhangi bir mesaj ve çeviri projesinin tamamlanması bu e-mail sistemi ile müşteriye bildirilir.
5. Türkiye'de çevirmen sıkıntısı çekilen çapraz dil projelerinde sistemde yer alan anlaşmalı yurtdışı tercüme büroları ve serbest çevirmenler ile en hızlı hizmeti sunar. Bu şekilde Türkiye'de yapılacak olan herhangi bir çapraz dil projesi hem daha hızlı sonuçlanacak hem de maliyeti daha düşük olacaktır. Ayrıca, anadil çevirmen ve/veya dilbilimcileri ile çalışılması proje kalitesinin de üst seviyelere çıkmasına neden olmaktadır.
6. TMS-24 için oluşturulan sıkı güvenlik önlemleri sayesinde belgelere çalışanlarımız dışında 3. şahıslar ulaşamaz.
7. Müşteri ile proje yöneticisi ile canlı bağlantı, sohbet imkanı. Bu şekilde projenin ilerlemesinde, gerekli bilgilerin aktarımında hızlı ve etkili bir yöntem uygulanması yapmak olasıdır.
8. Çeviri maliyetinin önceden belirlenmesi. Talep edildiğinde herhangi bir belgenin çeviri sürecine başlamadan fiyatlandırılması ve onay verildiğinde çeviri sürecine başlanması. Şirket, firma veya holdingler gibi birçok çalışanı bulunan firmalar için anlaşmalı uzlaşılan bir rakam üzerinden çalışma olanağı sunar.
9. Otomatik maliyet hesaplama, faturalama ve günlük-aylık-yıllık proje çalışmalarının görüntülenmesi sağlanır. Uzun soluklu projelerde birçok tercümanın sistemde birlikte çalışması sayesinde terminoloji ve kelime istikrarının bütün proje boyunca korunması gerçekleşir. Müşteriden gelen terminoloji listesinin tercümanlara kolayca ulaştırılması ve projeden önce terminolojinin belirlenmesi sağlanır.
10. Gelişmiş teknolojiyi ve CAT programlarını alt yapısında barındırması müşteriye maliyet ve hızı konusunda en büyük yardımı sağlar.
11. Yardım Masası modülü kullanılarak herhangi bir şikayet, görüş, istek veya öneri sunulabilir.